Tıkalı Tuvalet Açma

Tıkalı Tuvalet Açma

Tıkalı Tuvalet Açma

Tuvaletler hatalı kullanım, tuvalete gereksiz peçete atılması, ped atılması ve çocuk bezlerinin atılması nedeniyle tıkanabilir. Tuvaletiniz zamansız tıkandıysa ve kendiniz açmanız gerekiyorsa siz açmak zorunda kalabilirsiniz.

Tıkalı tuvalet açma hem zor hem de sıkıcı bir iş olacak. Sabırlı olun. Tuvalet tıkanması veya klozet tıkanıklığı gibi sorunlarda bazen geri tepme olabilir. Yani dışkılar dışarı çıkabilir. Bu durumda hem kötü bir koku eve saracak hem de eşyalarınız zarar görecektir. Bu yüzden tuvalet kapısını kapatarak tuvalet tıkanıklığını açma işlemine başlayın.

 

Kimyasal Ürünler Kullanarak Tıkalı Tuvalet Açma

Marketler ve bakkallarda bulabileceğiniz lavabo açıcıyı kullanabilirsiniz ya da tıkalı tuvalet açma için üretilen kimyasal ürünleri deneyebilirsiniz. Kimyasal tuvalet açıcıları klozette bulunan ped, çocuk bezi, toz bezi, tuvalet kâğıdı gibi tuvaleti tıkayan maddeleri eriterek klozetin açılmasını sağlar. Bu işlemi gerçekleştirecekseniz 1 gün kadar tuvaleti kullanıma kapatın ve ilaç havasını solumayın.

 

Karbonat Ve Sirke İle Tıkalı Tuvalet Açma

Doğal yöntemlerle açmayı tercih ediyorsanız bir çay kaşığı karbonatı 1 su bardağı sirke ile karıştırıp klozetin içine dökün.5-6 saat bekleyin. Burda unutulmaması gereken husus bu karışım sadece organik maddelerin çözülmesini sağlar.

 

Şampuan İle Tıkalı Tuvalet Açma

Biraz şampuanı kaynar su ile karıştırarak klozetin içine dökün.2-3 saat bekleyin. Burda unutmamanız gereken nokta tuvalet tıkanıklığınız çok yoğun değil ise bu işlem işe yarar. Tuvalet tıkanıklığınız had safhada ise bir tesisatçıdan yardım almanız gerekebilir.

 

Pompa Kullanarak Tıkalı Tuvalet Açma

Tuvalet tıkanıklığınız yine had safhada değil ise bu yöntem kullanılabilir. Unutmayın, tuvaleti pompalamak için suya ihtiyacınız vardır. Su dökerek pompalama işlemine başlayın.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tuvalet tıkanıklığını açma işlemi yaparken ellerinizin zarar görmemesi için eldiven kullanın ve kimyasal ilaç kullanıyorsanız o havayı solumayın. Tıkanmış tuvaletiniz geri tepme yapıyorsa (Dışkıları dışarı atma) kapıyı kapalı tutun ve eşyalarınızın zarar görmesine izin vermeyin.