Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır

GÖRÜNÜR SU KAÇAKLARI

Daha çok lavabo ve muslukların kenarlarında meydana gelen bu su kaçakları buradaki musluk bataryaların patlaması veya su borularında ki yıpranma nedeniyle ortaya çıkar. Patlayan musluk bataryaları ve su borularının tamiri olmaz. Çünkü bu türlü yerlere yama yapmak problemi o günlük çözse de ilerleyen zamanlarda geri dönüşü olmayan kalıcı hasarlar bırakabilir. Onun için musluk bataryasından veya lavabolardaki küçük su ve gider borularından kaynaklanan su kaçağı tamiri için bu materyalleri muhakkak değiştirin. Alacağınız daha kaliteli ürünler bir daha ki su kaçağının önüne geçebileceği gibi daha sağlıklı bir hizmet almanıza da yardımcı olur. Bu nedenle görünür su kaçaklarına karşı dikkatli olun ve su kaçağı tamiri için erteleme ve öteleme kesinlikle yapmayın.

 

GÖRÜNMEYEN SU KAÇAKLARI

Bu tür su kaçakları daha çok oturduğumuz evin ya da binanın su sistemlerinden kaynaklı duvarların arasından veya alttan geçen su borularından kaynaklı problemlerdir. Bu tür su kaçağı tamiri için ilk adım tespittir. Çünkü tespit edilemeyen hiç bir su kaçağı tamiri mümkün değildir. Görünmeyen su kaçağı tespiti için gelen su faturası önemli bir göstergedir. Eğer su faturası normalden fazla gelmiş ise ve görünen bir su kaçağı yoksa döşeli borulardan kaynaklı görünmeyen su kaçağı meydana gelmiş olabilir. Bunun da uzman bir ekip çağırarak su kaçağının tespitini yapıp su kaçağı tamiri işlemine geçmesini sağlamakla çözüm yolu oluşturulur.

Görünmeyen su kaçaklarının tespiti için diğer bir yöntem ise su borularının geçtiği duvarları sıklıkla kontroldür. Çünkü su borularında meydana gelebilecek en ufak bir su kaçağı bulunduğu duvarın sıvasını dökme veya aşındırma olarak karşımıza çıkar. Bu da hem sorun hem de tespit için önemli bir yöntemdir. Bu sebeple tespit ettiğinin su kaçağı tamiri için muhakkak uzman ekipleri arayıp çözümü tek başınıza denemeyiniz.