Pimaş Açma

Pimaş Açma

Pimaş Açma Nasıl Yapılmalıdır?

Pimaş açma son dönemlerde sürekli yinelenen bir sorundur. Peki, pimaş açmak için nasıl bir yöntem izlenmelidir?

Pimaş Nedir?

Banyo, küvet ya da bataryalar gibi yaygın kullanım alanı olan yerlerden gelen suları bina dışına, rögarlara ya da ana su borularına ileten, düşey bir biçimde alt yapıya döşenmiş olan borulara Pimaş denilmektedir. Çoğunlukla PVC malzemesiyle üretilmekte olan pimaş boru hatları, zaman zaman tıkanabilmekte ve kullanıcılar için sorun oluşturabilmektedir.

Pimaş’ın Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Pimaş pek çok koşula ve değişkene bağlı olarak tıkanabilir. Tıkanma sebeplerinin en başında ise kullanımdan kaynaklı hatalar gelmektedir. Suda çözünemeyen maddelerin pimaş borularına atılması, tıkanıklığın en önemli sebebidir. Bu maddeler zaman içerisinde birikerek su giderlerinin tamamen tıkanmasına sebep olarak su tahliyesine engel olurlar.

Çeşitli inşaat malzemeleri de tıkanıklığa sebep olmaktadır. Borularda meydana gelen çökmeleri ya da ürün kalitesinden kaynaklı diğer sorunlar da pimaş tıkanıklığına sebep olurlar. Boru eğilimlerinin düzgün olarak yapılmaması da pimaş tıkanıklığının bir başka sebebidir. Bu sebeple ilk aşamada uzman kurumsal firmaların kullandığı hassas terazilerin kullanılması gerekmektedir.

TIKANAN PİMAŞ NASIL AÇILIR?

Pimaş bir diğer adıyla gider borusu evimizden çıkan suların kanalizasyona aktarıldığı boru hattı şeklinde tanımlanabilir. Zeminin altında olan pimaşlar tıkanması durumunda büyük problemlere yol açar. Robotla Pimaş Açma Bu sebeple mutfak lavabosuna, banyo lavabosuna ve tuvaletimize ne attığımıza ve ne döktüğümüze son derece dikkat etmeliyiz.

PİMAŞLAR NEDEN TIKANIR?

Pimaşlar neden tıkanır sorusuna vereceğimiz cevap, lavabo neden tıkanır ve tuvalet neden tıkanır sorusuna vereceğimiz cevapların toplamıdır. Çünkü lavabonuza veya tuvaletinize ne döküyorsanız bunların hepsi pimaşlardan geçerek kanalizasyona ulaşmaktadır. Bunun dışında evin tesisatında kullanılan pimaşların kalitesinde tıkanıp tıkanmamasında önemli rol oynamaktadır. Eğer su tesisatınız döşenirken kalitesiz pimaşlar kullanıldıysa sürekli pimaş tıkanması problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz bu gibi durumlarda pimaş açma hizmetimizden yaralanabilirsiniz. Aynı zamanda pimaşlar döşenirken su tesisatı ustasının da pimaşın tıkanmamasındaki rolü büyüktür. Çünkü pimaş boruları döşenirken boru eğilimlerinin düzgün olarak yapılması gerekir. Eğer bu eğilimler düzgün olarak yapılmazsa herhangi bir atığa gerek kalmadan bile pimaş borularınız tıkanabilir.

TIKANIK PİMAŞ NASIL AÇILIR?

Eskiden, özellikle de 2000’li yılların öncesine kadar pimaş tıkanıklığı çözme işlemi oldukça zor bir işlemdi. Çünkü zeminin altında bulunan bu borular sebebiyle tıkanıklığın yerini tespit etmek neredeyse imkansızdı bu sebeple neredeyse evin su tesisatı bulunan her yerinin kırılıp dökülmesi gerekiyordu. Pimaşınız tıkandıysa evde bunu çözmek için yapabileceğiniz tek şey kimyasal kullanmak olacaktır. Bu işlem için marketlerden alacağınız lavabo açıcıları evin bütün tuvalet ve lavabolarından dökmeniz gerekir. Ancak üzülerek söylüyoruz ki lavabo açıcılar pimaş tıkanıklıklarında genelde hiçbir sonuç vermez. Robotla Pimaş Açma Bu sebeple pimaş tıkanıklarınızda mutlaka bir uzman su tesisatı şirketine başvurmanız gerekmektedir. Bu şirketler öncelikle teknoloji ışığında geliştirilen kameralı sistemlerle su tesisatı üzerinde araştırma yaparak herhangi bir kırma dökme işlemi yapmadan pimaş tıkanıklığınızı tespit eder. Daha sonrasında gelişmiş robotlar sayesinde yine herhangi bir kırma dökme işlemi yapmadan pimaş tıkanıklığınızı kısa bir sürede giderir.

Eğer sizde pimaş tıkanıklığınızdan kırma dökme işlemi olmadan kurtulmak istiyorsanız Tıkanıklık Merkezi firmamıza başvurun ve moloz ve taş yığınları olmadan pimaş tıkanıklığı probleminizden Robotla Pimaş Açma ile kısa sürede kurtulun.